KURSAD 2. SAYI

Kursad 2. Sayı

Yeni Yılın Heyecanı, Baharın Enerjisi

Dergimizin 2. Sayısının hazırlığı yeni yıl heyecanıyla birleşince ortaya enerjisi ve okuyanı heyecanlandırma potansiyeli yüksek yazılar çıktı… 2016’nın ilk aylarını yaşadığımız ve baharın gelmesini çocuksu bir sabırsızlıkla beklediğimiz, ama kış mevsiminin de inatla “hiçbir yere gitmiyorum” dediği bu dönemde insan kendini günlük rutine kaptırıp zaman yönetimini, pozitif duyguları, yediğini içtiğini ya da insanlarla olan ilişkilerini boşlayabiliyor. Bu sayımızda cıvıl cıvıl renk ve mis gibi kokularla bizi karşılamaya hazırlanan bahar mevsimine yüksek sesle “hoş geldin” diyebilmeniz için sizi motive edecek yazılar hazırladık.

Zaman dile gelse size ne derdi? Zamansızlığın üstesinden gelebilir miyiz? İş yerinde uzun süredir olumsuzluk yaşadığınız insanlarla artık farklı bir şekilde baş edebilmek için neler yapabilirsiniz? Peki bir arada yaşamanın getirdiği zorlukları hoşgörü kavramı üzerinden tekrar keşfetmek mümkün mü? Yediklerimizin içeriği ruh halimizi etkileyebilir mi? Yeni yılda aşk, liderlik ya da mükemmeliyetçilikle ilgili farklı bir yolda ilerlemek ister miydiniz?
Derginin sonunda ise sizler için eğlenceli bir bilgi sınavı hazırladık. Cevaplarına bakmadan çözmeye çalışırsanız daha keyifli olacağına inanıyoruz.

Son olarak dergimizin hazırlığında emeği geçen, ilk sayımızı ilgiyle okuyan, bize geribildirimlerini veren ve sizlere dolu dolu yeni sayılar hazırlamamız için bize destek olan herkese gönülden teşekkür ediyoruz. Kurumsal ruh sağlığı kavramını farklı farklı konularda inceleyip sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz. 2016’da hem fiziksel hem de psikolojik olarak sağlıklı olmanız ve öyle olmaya devam etmeniz dileğiyle,

Sağlıcakla Kalın!
Uzman Psikolog Deniz Dağyaran

Kursad 2. Sayı Dergimizin Tamamı